Визначення коефіцієнта в’язкості рідини та величини сили стокса.

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Національний університет Львівська політехніка
Інститут:
Не вказано
Факультет:
Не вказано
Кафедра:
Не вказано

Інформація про роботу

Рік:
2024
Тип роботи:
Лабораторна робота
Предмет:
Фізика

Частина тексту файла

Тема : Визначення коефіцієнта в’язкості рідини та величини сили стокса . Мета роботи Виміряти коефіцієнт в'язкості рідини методом Стокса і визначити величину сили Стокса. Прилади і матеріали Довга скляна трубка, наповнена досліджуваною рідиною, свинцеві кульки, секундомір, мікрометр. Опис вимірювального пристрою  Трубка з досліджуваною рідиною має дві позначки: верхню S і нижню F. (Рух кульки між позначками - рівномірний). Проміжок часу t, протягом якого кулька проходить відстань між позначками, визначають секундоміром; діаметр кульок d вимірюють мікрометром. Виведення розрахункових формул Визначення коефіцієнта в'язкості методом Стокса за формулою ( 1 )  EMBED Equation.3 (І) вимагає падіння кульки в рідині безмежно великого об'єму. Якщо рух кульки відбувається в обмеженому об'ємі рідини, наприклад у трубці діаметром D, що значно перевищує діаметр кульки d, у формулу (1) вноситься поправка і формула набирає вигляду:  EMBED Equation.3  Оскільки рух кульки на відрізку між позначками 3 і Р рівномірний, то її швидкість V= EMBED Equation.3  (3) де 1 - час руху кульки на вказаному відрізку. Враховуючи (3), формулу (2) і вираз для сили Стокса подамо у вигляді:  EMBED Equation.3  (5) Fтер=3 EMBED Equation.3  Контрольні запитання 1. Що називається коефіцієнтом в'язкості? 2. Пояснити молекулярно-кінетичний механізм в'язкості в рідинах. 3. Що називається градієнтом швидкості? 4. В яких одиницях вимірюється коефіцієнт в'язкості? 5. У чому полягає метод Стокса? 6. Вивести формулу для визначення коефіцієнта в'язкості методом Стокса. 7. Записати і пояснити формули (5) та (6) для розрахунку сили Стокса. В’язкість - це властивість реальних рідин та газів чинити опір при переміщенні однієї частини рідини відносно іншої . Сила внутрішнього тертя між шарами напрямлена протилежно до напрямку швидкості швидшого шару і становить : F= EMBED Equation.3 S де  EMBED Equation.3 - коефіцієнт пропорційності , який називається коефіцієнтом в’язкості , або динамічною в’язкістю .  EMBED Equation.3  - градієнт швидкості . S - площа поверхні шарів . З формули випливає , що :  EMBED Equation.3 = EMBED Equation.3 . Коефіцієнт в’язкості чисельно дорівнює силі тертя , що виникає між шарами рідини одиничної площі при градієнті швидкості , який дорівнює одиниці . Коефіцієнт в’язкості вимірюється в Па*с (паскаль - секунда) F*т4=3* EMBED Equation.3 =  EMBED Equation.3  F*т4=  EMBED Equation.3   EMBED Equation.3 
Антиботан аватар за замовчуванням

01.01.1970 03:01

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Новини